Gymnasieantagning i Västernorrland loggan, Länk till startsidan

Meny

Personal

Kontaktuppgifter till rektorer, studie- och yrkesvägledare och kontaktpersoner på skolor i länet.

Rektorer Härnösand

Namn

e-postadress

Skolan

Typ

Erik Juntikka

erik.juntikka@edu.harnosand.se

Hedda Wisingskolan

Grundskola

Camilla Söderback

camilla.soderback@edu.harnosand.se

Wendela Hellmanskolan

Grundskola

Anders Digné

anders.digne@kastellskolan.se

Kastellskolan

Grundskola/friskola

Helene Swedin

helene.swedin@spsm.se

Kristinaskolan

Grundskola/SPSM

Carina Söderlind Löfvander

carina.soderlind.lofvander@edu.harnosand.se

Anpasssad Grundskola

Anpasssad Grundskola

Anna Bergman

anna.bergman@harnosand.se

Härnösands gymnasium Enhet 1 och 4

Gymnasium, Anpassad Gymnasium

Helene Hålldin

helene.halldin@harnosand.se

Härnösands gymnasium Enhet 2

Gymnasium

Dan Elfvendal

dan.elfvendal@harnosand.se

Härnösands gymnasium Enhet 3

Gymnasium


SYV Härnösand

Namn

e-postadress

Skolan

Typ

Malin Lindström

malin.lindstrom@edu.harnosand.se

Hedda Wisingskolan och Kastellskolan

Grundskola, Anpassad Grundskola

Viktor Jäderberg

viktor.jaderberg@edu.harnosand.se

Vik. för Malin Lindström

Grundskola

Anne-Louise Zetterblad

anne-louise.zetterblad@edu.harnosand.se

Wendela Hellmanskolan

Grundskola

Petra Steen

petra.steen@spsm.se

Kristinaskolan

Grundskola

Eva Lundström

eva.lundstrom@harnosand.se

Anpassad Gymnasieskola

Anpassad Gymnasieskola

Pia Nordlund

pia.nordlund@edu.harnosand.se

Anpassad Grundskola

Anpassad Grundskola

Karin Selin

karin.selin@edu.harnosand.se

Härnösands Gymnasium

Gymnasium

Christoffer Wallin

christoffer.m.wallin@harnosand.se

Härnösands Gymnasium

Gymnasium

Sara Viklund

sara.viklund@harnosand.se

Härnösands Gymnasium

Gymnasium


Kontaktperson Härnösand

Namn

e-postadress

Sofie Granlund

sofie.j.granlund@harnosand.se

 

Rektorer Kramfors

Namn

e-postadress

Skolan

Typ

Erik Fällmer

erik.fallmer@kramfors.se

Högakustenskolan

Grundskola

Marie Melin

marie.melin@kramfors.se

Gudmundråskolan

Grundskola

Kajsa Forsgren

kajsa.forsgren@kramfors.se

Anpassad Grundskola

Anpassad Grundskola

Erik Högberg

erik.hogberg@kramfors.se

Ådalsskolan

Gymnasium

Catharina Karlsson

catharina.karlsson@kramfors.se

Nordvik och Räddningsgymnasiet

Gymnasium, anpassad gymnasieskola

Pernilla Fredriksson

pernilla.fredriksson@kramfors.se

Ådalsskolan

Gymnasium

SYV Kramfors

Namn

e-postadress

Skolan

Typ

Camilla Öhresten

camilla.ohresten@kramfors.se

Gudmundråskolan

Grundskola

Eva Östling

eva.ostling@kramfors.se

Högakustenskolan

Grundskola och anpassad grundskola

Joakim Svensson

joakim.svensson@kramfors.se

Ådalsskolan och Nordvik

Gymnasium

Anna-Karin Burstedt

annakarin.burstedt@kramfors.se

Ådalsskolan och Räddningsgymnasiet

Gymnasium

Eliin Nordlander

eliin.nordlander@kramfors.se

Ådalsskolan och Nordvik

Gymnasium, Anpassad Gymnasium





Kontaktperson Kramfors

Namn

e-postadress

Cecilia Borgh

cecilia.borgh@kramfors.se

Rektorer Sollefteå

Namn

e-postadress

Skolan

Typ

Christina Holmström

christina.holmstrom@utb.solleftea.se

Junsele Skola

Grundskola

Joakim Andersson

joakim.andersson@utb.solleftea.se

Ramsele Skola

Grundskola

Håkan Byström

hakan.bystrom@utb.solleftea.se

Nipanskolan

Grundskola

Anna-Lena Brantholm-Lööw

anna-lena.brantholm-loow@utb.solleftea.se

Vallaskolan

Grundskola, Anpassad Grundskola

Monika Karlström

monika.karlstrom@utb.solleftea.se

Gudlav Bilderskolan

Gymnasium, Anpassad Gymnasieskola

SYV Sollefteå

Namn

e-postadress

Skolan

Typ

Malin Norenius

malin.norenius@utb.solleftea.se

Nipanskolan

Grundskola

Madjid Salehian

madjid.salehian@utb.solleftea.se

Vallaskolan

Grundskola, Anpassad Grundskola

Malin Ledin

malin.ledin@utb.solleftea.se

Gudlav Bilderskolan

Gymnasium

Nathalie Eliasson

nathalie.eliasson@utb.solleftea.se

Gudlav Bilderskolan

Gymnasium

Emma Molinder-Tarberg

emma.molinder-tarberg@utb.solleftea.se

Ramsele skola

Junsele skola

Grundskola


Kontaktperson Sollefteå

Namn

e-postadress

Caroline Åkerman

caroline.akerman@solleftea.se

Rektorer vid friskolor Sundsvall

Namn

e-postadress

Skolan

Typ





Pascal Brisson

pascal.brisson.sundsvall@engelska.se

Internationella Engelska Skolan

Grundskola

Shannon Lehnberg

shannon.lehnberg@kristnaskolanoasen.se

Kristna Skolan Oasen

Grundskola

Malin Ödlund

malin.odlund@thorenframtid.se

Kunskapsakademin, Thoren Framtid

Grundskola

Johan Edelsvärd

johan.edelsvard@mimerskolan.se

Mimerskolan

Grundskola

Alex Åsenlund

alex.asenlund@njurundafriskola.se

Njurunda Friskola

Grundskola

Jenny Lagerqvist

jenny.lagerqvist@prolympia.se

Prolympia

Grundskola

Madeleine Rösth

madeleine.rosth@sfg.se

Sidsjö Fristående Grundskola

Grundskola

Helen Lövgren

helen.lovgren@dbgy.se

Drottning Blankas Gymnasieskola

Gymnasium

Linda Fisher

linda.fisher@klaragymnasium.se

KLARA Teoretiska Gymnasium

Gymnasium

Jonas Gerdin

jonas.gerdin@ga.ntig.se

NTI-Gymnasiet

Gymnasium

Anneli Harrvik

anneli.harrvik@realgymnasiet.se

Realgymnasiet

Gymnasium

Trevor Fisher

trevor.fisher@skvadern.nu

Skvadern

Gymnasium

Joakim Bouvin

joakim.bouvin@praktiska.se

Sundsvalls Praktiska Gymnasium

Gymnasium

Ulrika Engman

ulrika.engman@tbschool.se

Thoren Business School

Gymnasium

Rektorer kommunala skolor Sundsvall

Namn

e-postadress

Skolan

Typ

Veronica Heller Nilsson

veronica.heller.nilsson@sundsvall.se

Bergsåkers Skola

Grundskola

Marie Nordkvist Jonsson

marie.nordkvist.jonsson@sundsvall.se

Hagaskolan

Grundskola

Björn Melander

bjorn.melander@sundsvall.se

Höglundaskolan

Grundskola

Riitta Rennerhag

riitta.rennerhag@sundsvall.se

Lidens Skola

Grundskola

Urban Fröberg

urban.froberg@sundsvall.se

Matfors Skola

Grundskola

Petra Carlsvärd

petra.carlsvard@sundsvall.se

Nivrenaskolan

Grundskola

Gunilla Colldén

gunilla.collden@sundsvall.se

Norrbackaskolan

Anpassad Grundskola

Öyvind Eriksen

oyvind.eriksen@sundsvall.se

St Olofsskolan

Grundskola

Gustaf Öman

gustaf.oman@sundsvall.se

Stöde Skola

Grundskola

Linn Eriksson

linn.z.eriksson@sundsvall.se

Sundsvalls Montessoriskola

Grundskola

Karin Rönnblom

karin.ronnblom@sundsvall.se

Vibackeskolan

Grundskola

Julia Riabouchkina

julia.riabouchkina@sundsvall.se

Sundsvalls Gymnasium Västermalm

Gymnasium

Christin Gagner Grelsson

christin.grelsson@sundsvall.se

Sundsvalls Gymnasium Västermalm

Gymnasium

Agneta Söderlund

agneta.soderlund@sundsvall.se

Sundsvalls Gymnasium Västermalm

Gymnasium

Erik Högberg

erik.hogberg@sundsvall.se

Sundsvalls Gymnasium Hedbergska

Gymnasium

Roger Engström

roger.engstrom@sundsvall.se

Sundsvalls Gymnasium Hedbergska

Gymnasium

Anna-Carin Viklund

anna-carin.viklund@sundsvall.se

Sundsvalls Gymnasium Hedbergska

Gymnasium

Ann Larsson

ann.larsson@sundsvall.se

Sundsvalls Gymnasium Hedbergska

Gymnasium

Ulf Östholm

ulf.ostholm@sundsvall.se

Sundsvalls Gymnasium Västermalm

Gymnasium


SYV friskolor Sundsvall kommun

Namn

e-postadress

Skolan

Typ

Lina Viklund

lina.viklund.sundsvall@engelska.se

Internationelle Engelska skolan

Grundskola

Anna Haglund

anna.haglund@kristnaskolanoasen.se

Kristna Skolan Oasen

Grundskola

Erik Von Plato

erik.v.plato@njurundafriskola.se

Njurunda Friskola

Grundskola

Elin Månsson

elin.mansson@prolympia.se

Prolympia

Grundskoila

Maria Emanuelz

maria.emanuelz@sfg.se

Sidsjö Fristående Grundskola

Grundskola

Kerstin Olsson

kerstin.olsson@thorenframtid.se

Thoren Framtid Kunskapakademin

Grundskola

Helen Lövgren

helen.lovgren@dbgy.se

Drottning Blankas Gymnasieskola

Gymnasium

Charlotte Cardegren Sporrong

charlotte.cardegrensporrong@klaragymnasium.se

KLARA Teoretiska Gymnasium

Gymnasium

Helena Bergström

helena.bergstrom@ntig.se

NTI-Gymnasiet

Gymnasium

Ann Mossberg

ann.mossberg@ga.ntig.se

NTI-Gymnasiet

Gymnasium

Maria Barcheus

maria.barcheus@realgymnasiet.se

Realgymnasiet

Gymnasium

Åsa Sundqvist

asa.sundqvist@skvadern.nu

Skvadern

Gymnasium

Petra Örnfeldt

petra.ornfeldt@praktiska.se

Praktiska Gymnasiet Sundsvall

Gymnasium

Annika Kocadag

annika.kocadag@tbschool.se

Thoren Business School

Gymnasium

SYV kommunala skolor Sundsvall

Namn

e-postadress

Skolan

Typ

Viktoria Lillestöl Larsdotter

viktoria.l.larsdotter@edu.sundsvall.se

Bergsåkers skola

Grundskola

Johanna Melin Gustafsson

johanna.melin@sundsvall.se

Matfors skola

Grundskola

Ulricha Flemström Edlund

ulricha.flemstrom.edlund@sundsvall.se

Hagaskolan

Grundskola

Anne Kallioinen

anne.kallioinen@edu.sundsvall.se

Höglundaskolan och Sundsvalls Montessoriskola

Grundskola

Johanna Melin Gustafsson

johanna.melin@sundsvall.se

Lidens skola

Grundskola

Hanna Högbom

hanna.hogbom@edu.sundsvall.se

Stöde skola

Grundskola

Annelie Sundberg

anneli.z.sundberg@edu.sundsvall.se

Nivrenaskolan

Grundskola

Elisabet Rönnkvist

elisabet.ronnkvist@edu.sundsvall.se

St Olofsskolan

Grundskola

Niklas Keith

nik13kei@edu.sundsvall.se

Bergsåkers skola

Grundskola





Jörgen Frithz

jorgen.frithz@sundsvall.se

Vibackeskolan

Grundskola

Sara Jonsson

sara.jonsson@edu.sundsvall.se

Sundsvalls Gymnasium, Västermalm

Gymnasium





Katarina Bylin

katarina.bylin@sundsvall.se

Sundsvalls Gymnasium, Västermalm

Gymnasium

Jenny Sjödin

jenny.z.sjodin@edu.sundsvall.se

Sundsvalls Gymnasium, Västermalm

Gymnasium


  


Jan Jonsson

jan.jonsson@edu.sundsvall.se

Sundsvalls Gymnasium, Västermalm

Gymnasium

Mats Nilsson

mats.nilsson@edu.sundsvall.se

Sundsvalls Gymnasium, Hedbergska

Gymnasium

Sara Nordström

sara.nordstrom@edu.sundsvall.se

Sundsvalls Gymnasium, Hedbergska

Gymnasium









Tony Lövmark

tony.lovmark@edu.sundsvall.se

Sundsvalls Gymnasium, Hedbergska

Gymnasium

Kontaktperson Sundsvall

Namn

e-postadress

Helene Stridsberg

helene.stridsberg@sundsvall.se

Rektorer Timrå

Namn

e-postadress

Skolan

Typ

Jon Melin

jon.melin@timra.se

Ala Skola

Grundskola

Annelie Granö Sörell

annelie.grano-sorell@timra.se

Arenaskolan

Grundskola, Anpassad Grundskola

Susanne Wåger

susanne.wager@timra.se

Timrå Gymnasium

Gymnasium, Anpassad Gymnasieskola

Ola Westman

ola.westman@timra.se

Timrå Gymnasium

Gymnasium

 

SYV Timrå

Namn

e-postadress

Skolan

Typ


ingela.antonsson@skola.timra.se

Ala Skola

Grundskola


cecilia.lanerud-weinacht@skola.timra.se

Arenaskolan

Grundskola


mats.naslund@skola.timra.se

Timrå Gymnasium

Gymnasium

 

Kontakterson Timrå

Namn

e-postadress

Susanne Wåger

susanne.wager@timra.se

Rektorer Ånge

Namn

e-postadress

Skolan

Typ

Lena Bjelkström

lena.bjelkstrom@ange.se

Ånge Grundskola

Grundskola

Johanna Fanberg

johanna.fanberg@ange.se

Fränstaskolan

Grundskola, Anpassad Grundskola

Erika Walker

erika.walker@kordelia.se

Kordelia (friskola)

Grundskola

Per Håkansson

per.hakansson@ange.se

Bobergsgymnasiet

Gymnasium, Anpassad Gymnasieskola


SYV Ånge

Namn

e-postadress

Skolan

Typ

Per-Olof Haraldsson

per-olof.haraldsson@ange.se

Bobergsgymnasiet

Gymnasium

Josefin Persson

josefin.persson@ange.se

Fränstaskolan

Grundskola

Marie Lovefjell

marie.lovefjell@kordelia.se

Kordelia (friskola)

Grundskola

Maja Öbergmaja.oberg@ange.se

Ånge Grundskola

Grundskola


Kontaktperson Ånge

Namn

e-postadress

Monica Lantz

monica.lantz@ange.se

Rektorer Övik

Namn

e-postadress

Skolan

Typ

Jenny Björkman

jenny.bjorkman@ornskoldsvik.se

Alneskolan

Grundskola

Mats Falck

mats.falck@ornskoldsvik.se

Anundsjöskolan

Grundskola

Johan Lindqvist

johan.lindqvist@ornskoldsvik.se

Bjästaskolan

Grundskola

Sara Yngvesson

sara.a.yngvesson@ornskoldsvik.se

Björnaskolan

Grundskola

Stefan Häggström

stefan.haggstrom@broskolan.se

Broskolan (fristående grundskola)

Grundskola

Linus Rutegård

linus.rutegard@ornskoldsvik.se

Geneskolan

Grundskola

Richard Persson

richard.persson@ornskoldsvik.se

Husumskolan

Grundskola

Jerry Carlström

jerry.carlstrom@ornskoldsvik.se

Höglidenskolan

Grundskola

Maria Axelsson

maria.axelsson@ornskoldsvik.se

Själevadskolan

Grundskola

Mariana Karlsson

mariana.karlsson@ornskoldsvik.se

Ängetskolan

Grundskola

Ann-Catrin Brandtlin

ann-catrin.brandtlin@ornskoldsvik.se

Ängetskolan

Anpassad grundskola

Peter Hållander

peter.hallander@hogakustenteoretiska.se

Höga Kusten Teoretiska Gymnasium (friskola)

Gymnasium

Jonny Backman

jonny.backman@ornskoldsvik.se

Parkskolan

Gymnasium

Lotta Wallgren

lotta.wallgren@ornskoldsvik.se

Parkskolan

Gymnasium

Susanne Hellström

susanne.a.hellstrom@ornskoldsvik.se

Parkskolan

Gymnasium

Marie Edin

marie.edin@ornskoldsvik.se

Parkskolan

Gymnasium

Maria Schelin

maria.schelin@ornskoldsvik.se

Parkskolan

Gymnasium

Anna-Li Zayas Danielsson

anna-li.zayasdanielsson@praktiska.se

Praktiska Gymnasiet Örnsköldsvik (friskola)

Gymnasium

Lars-Erik Edblad

lars-erik.edblad@ornskoldsvik.se

Parkskolan

Anpassad Gymnasieskola

Robert Nordkvist

robert.nordkvist@ornskoldsvik.se

Nolaskolan

Gymnasium

Anna Wiberg

anna.wiberg@ornskoldsvik.se

Nolaskolan

Gymnasium

Magnus Westin

magnus.westin@ornskoldsvik.se

Nolaskolan

Gymnasium

Nina Ödmark

nina.odmark@ornskoldsvik.se

Nolaskolan

Gymnasium


SYV Övik

Namn

e-postadress

Skolan

Typ

Siv Antoinette Teir

siv.antoinette.teir@ornskoldsvik.se

Alneskolan och Anundsjöskolan

Grundskola

Stina Sandklint

stina.sandklint@ornskoldsvik.se

IM Örnsköldsviks Gymnasium

Gymnasium

Malin Sundström

malin.sundstrom@ornskoldsvik.se

Bjästaskolan och Husumskolan

Grundskola

Nicole Galvez

nicole.galvez@ornskoldsvik.se

Björnaskolan och Själevadsskolan

Grundskola

Åke Ottosson

j.ake.ottosson@gmail.com

Broskolan (friskola)

Grundskola

Margaretha Westin

margaretha.westin@ornskoldsvik.se

Geneskolan

Grundskola





Anna-Sara Gustafsson

anna-sara.gustafsson@ornskoldsvik.se

Höglidenskolan

Grundskola





Eva Berglund

eva.berglund@ornskoldsvik.se

Ängetskolan

Grundskola

Sara Sjöberg

sara.sjoberg@hogakustenteoretiska.se

Höga Kusten Teoretiska gymnasium (friskola)

Gymnasium

Maria Lindgren

maria.lindgren@ornskoldsvik.se

Nolaskolan

Gymnasium

Maria Forsberg

maria.forsberg@ornskoldsvik.se

Nolaskolan

Gymnasium





Kent Westerin

kent.westerin@ornskoldsvik.se

Parkskolan

Gymnasium

Caroline Sandin

caroline.sandin@ornskoldsvik.se

Parkskolan

Gymnasium


j



Rose-Marie Hållberg

rose-marie.hallberg@ornskoldsvik.se

Parkskolan (anpassad gymnasieskola)

Gymnasium

Julia Näsström

julia.nasstrom@praktiska.se

Praktiska Gymnasiet Örnsköldsvik (friskola)

Gymnasium


Kontaktperson Övik

Namn

e-postadress

Eva Berglund

eva.berglund@ornskoldsvik.se

Senast publicerad: